english I italiano I espanol I cesky I magyar I francais I deutsch I ukrayins'ka by Google Translate

Please install Flash and turn on Javascript.

sighet.ro_ harta_ geografie_ istorie_ arhitectura_ memorial_ muzee_ festival_ galerie foto_ carte oaspeti_ link-uri_ contact

Localitati


Primaria Sighetu-Marmatiei (www.primaria-sighet.ro)
Primaria orasului Borsa (http://www.primaria.borsa.ro)
Primaria orasului Dragomiresti
(www.dragomiresti-maramures.ro)

Primaria orasului Salistea de Sus (www.salisteadesus.ro)
Primaria orasului Viseu de Sus (www.primariaviseu.info)
Primaria comunei Bistra (www.primariabistra.ro)
Comuna Ocna Sugatag (www.ocnasugatag.ro)
Primaria comunei Petrova (www.petrova.ro)
Primaria comunei Poienile de sub Munte (www.poieni.ro)
Primaria comunei Repedea (www.primariarepedea.ro)
Primaria comunei Sapanta (www.primariasapanta.ro)

Institutii


Consilul judetean Maramures (www.cjmm.multinet.ro)
Spitalul Municipal Sighet (www.spitalsighet.ro)

Altele


Servicii de arhitectura (www.n2arh.ro)
Rotary Club Sighet (www.rotarysighet.ro)
Adrese si numere de telefon (www.paginialbe.ro)
Cursul valutar BNR (www.cursbnr.ro)

Turism


Sighetul in Wikipedia (ro.wikipedia.org/wiki/Sighetu_Marmatiei)
Site al orasului Sighet (www.bluemedia.hu/attila/sziget/) - in maghiara
Site al orasului Sighet (www.sighetumarmatiei.alphanet.ro)
Site al orasului Cavnic (www.cavnic.orasultau.ro)
Ski in Cavnic (www.superskicavnic.ro)
Despre zona turistica Cavnic (www.turismcavnic.ro)
Site al orasului Viseu (www.viseudesus.ro)
Despre zona turistica Viseu (www.turismviseu.ro)
Site al Manastirii Barsana (www.manastireabarsana.ro)
Site al comunei Sapanta (www.sapanta.ro)
Site al comunei Poienile de sub Munte (www.poieniledesubmunte.cabanova.ro)
Poze din Maramures (www.fotomaramures.ro)
Trasee turistice in zona de frontiera romno-ucraineana (www.traseemaramures.ro)
Parcul Natural Muntii Maramuresuluia (www.muntiimaramuresului.ro)
Parcul National Muntii Rodnei (www.parcrodna.go.ro)
Partii de ski in Maramures (www.skimaramures.ro)
Despre Valea Izei (www.valea-izei.com)
Despre regiunea Maramures (www.mmnet.ro)
Muzee din Baia Mare (www.maramuresmuzeu.ro)
Ghid turistic al Romaniei (www.hoinari.ro)
Destinatii Turistice in Romania (www.dtr.ro)

Hoteluri / Restaurante / Pensiuni


Hotel Marmatia - Sighet (www.hotelmarmatia.ro)
Restaurant Curtea Veche - Sighet (www.curteaveche.com)
Casa Dancusi - Ieud (www.casadancus.ro)
Larisa - Ocna Sugatag (pensiunealarisa.com)
Popasul din Deal - Ocna Sugatag (www.popasul.ro)
Teleptean - Ocna Sugatag (www.teleptean.ro)
Casa Gherman - Rohia (casagherman.ro)
Mariuca - Valeni (www.pensiunea-mariuca.com)

Transport


Aeroportul Baia Mare (www.baiamareairport.go.ro)
Mersul trenurilor CFR (www.mersultrenurilorcfr.ro)
Autogari din Romania (www.autogari.ro)
Firma de transport Tinuta (www.tinuta.ro)
Firma de transport Eurolines (www.eurolines.ro)
Firma de transport Altlassib (www.atlassib.ro)

Media


Stiri si informatii din Sighetu-Marmatiei (www.sighet-online.ro)
eMaramures - ziar on-line (www.emaramures.ro)
Gazeta de Maramures (www.gazetademaramures.ro)
Glasul Maramuresului (www.glasulmaramuresului.ro)
Graiul maramuresului (www.graiul.ro)
Informatia zilei Maramures (www.informatia-zilei.ro)

Site al municipiului Sighetu-Marmatiei - © martie 2010